Kasa fiskalna dla prawnika – ile będzie kosztował jej montaż?

Kasa fiskalna dla prawnika
Kasa fiskalna dla prawnika

W naszym kraju tak naprawdę mało kto lubi kasy fiskalne, oczywiście biorąc pod uwagę wszystkich przedsiębiorców. Najgorzej sprawa wygląda w przypadku tych niewielkich firm. W dużych działalnościach gospodarczych zatrudniony jest sztab ludzi, który tak naprawdę w pełni odpowiada za całą biurokrację. W małej firmie nie jest już  tak dobrze. Bardzo często wszystko spoczywa na głowie właściciela, który jest pracownikiem, szefem, księgową, specjalistą od marketingu i sekretarką. Jak dodać do tego kasy fiskalne to robi się nieprzyjemnie, ale w naszym kraju nikogo z rządzących nie obchodzi to, że biurokracja zabija zapał do zakładania własnych firm. Niezależnie jednak od tego, to od 2015 roku pojawił się przepis, który na kilku firmach wymusza posiadanie kasy fiskalnej.Polega to na tym, że w niektórych przypadkach nie będzie można już skorzystać ze zwolnienia, a więc z warunku, że kasa nie musi być montowana w przypadku rocznego obrotu firmy niższego niż 20 tysięcy złotych. Kasa fiskalna dla prawnika między innymi będzie obowiązkowa, a więc dla osoby prowadzące własną kancelarię prawną. Skoro pojawia się taki obowiązek, dokładnie od 1 marca 2015 roku, to na jakie wydatki musimy się tak naprawdę przygotować w związku z tym?

Jeśli chodzi o cenę to sama kasa fiskalna dla prawnika może sporo kosztować. Nie musi być to urządzenie bardzo skomplikowane, ale z drugiej strony powinno być nowoczesne, gdyż wiele porządnych kas fiskalnych ma bardzo ciekawy design. To istotne w przypadku takiej kancelarii. Wygląd biura ma tutaj niebagatelne znaczenie. Klient musi czuć się w nim bezpiecznie, powinien widzieć tam profesjonalizm, a dodatkowo dobrze przygotowane biuro zwiększa zaufanie.

Warto więc jeśli kasa fiskalna dla prawnika będzie z wyższej półki, która zwyczajnie dobrze się prezentuje. Naturalnie jeśli będzie to nasza pierwsza kasa to możemy liczyć na dofinansowanie. Tak naprawdę należy się ono każdemu kto po raz pierwszy w życiu kupuje kasę. Dostajemy 90% zwrotu kosztów jakie ponieśliśmy na zakup kasy.Musimy jednak pamiętać, że zwrot ten nie może być większy jak 700zł, ale na jedno urządzenie, a możemy kupić ich także kilka i dostać pieniądze na każde z nich.